Şehid Mtin Yüksel 26 Şubatta Anılacak

Şehadetinin Yıldönümünde Metin Yüksel Fotoğraf Sergisi-foto duyuru‏

Türkiye'li Müslümanların sembol isimlerinden Metin Yüksel, şehadetinin 33. yılında Fatih Akıncıları, İsra Kültür Merkezi ve Hay-Der tarafından Fatih Fevzipaşa caddesinde kurulan Fotoğras sergisiyle anılıyor.

80 öncesi İslami hareketin öncü isimlerinden Metin Yüksel, sistemim piyonları tarafından 23 Şubat 1979 tarihinde Fatih Camii avlusunda kurulan pusu sonucu vurularak şehid edilmişti. 
 
Aradan geçen 33 yıl boyunca Türkiyeli Müslümanların ismini ençok andığı şehidlerimiz biri olan Metin Yüksel, sadece Fatihli müslümanların değil aynı zamanda bütün Türkiye'li müslümanlar için hayatı örnek alınmış bir şahsiyettir.

Fatih Akıncıları, İsra Kültür Merkezi ve Hay-Der tarafından Fatih Fevzipaşa caddesinde kurulan fotoğraf sergide Metin Yüksel'in değişik zamanlarda çekilmiş fotoğrafları sergilenmektedir. Sergi 26 Şubat Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Şehid Mtin Yüksel 26 Şubatta Anılacak

Onun ihlas ve samimiyeti şehirleri aşmış, vefatının üzrinden on yılar geçmesine rağmen O'nu hiç tanımayan yeni nesile bir örneklik teşkil etmiştir.

Şehadetinden bu yana her 23 Şubat'ta şehid edildiği Fatih Camii ve Edirnekapı'da ki kabri başında anma programı yapıla Metin Yüksel'in anma programları bir çok zaman hafta içine geldiğinden öğrenci ve çalışan kardeşleri onun anma programına katılamamakta ve bunun üzüntüsünü yaşamaktadır.


Bu üzüntünün hassasiyetiyle Derneğimizinde içinde bulunduğu Metin Yüksel'i anma komitesi Şehidimizin Fatih camisi ve Kabri başında yapılacak anma programını 26 Şubat Pazar günü yapma kararı almıştır.

 

 

Atilla Aksu.

Yorum Yap

  • Henüz Yorum Yok !