Sabiha Ateş Alpat Kimdir

Sabiha Ateş Alpat Kimdir

 

Sabiha Ateş Alpat

1964 yılında Doğunun en ucra köşesi olan Kars'ın  Digor ilçesinde  dünyaya geldi.İlk ve Orta Okulu Karsta Bitirdi. Kazanmış olduğu yüksek okula terör nedeniyle devam edemedi

1980 Askeri darbesinden bir iki yıl önce var olan terörizm sebeplerinden dolayı  Kocaeli'ne göç etti. Kendisinin  kısa bir çalışma hayatı oldu. Evli olan Sabiha Ateş Alpat, Bu yolda, gençlerin ve ulaşabildiklerinin hidayete ermesine vesile olabilmek için kaleme aldığı ,Beka Yayınlarından çıkan 17 adet kitabı mevcuttur.

 

 

1. “Ana Yüreği”

 

2. “Ölüm Çiçekleri

 

3. “Zamanın Zeynebi,

 

4. “Sarsılmadan Uyanmak,

 

5. “Kardeş Kurşunu” ,

 

6. “Yozlaşmış Duygular” ,

 

7. “Güneş Doğudan Doğar

 

8. “Evladımı Geri Verin” ,

 

9. “Modernizmin Kurbanları

 

10. “Sılâya Hasret”

 

11. “Kûr’ân’ın Gölgesinde

 

12. “Zûlüm Yağdı – Burası Irak”

 

13. Tevhid ekseni

 

14. Sevda Uğruna

 

15.Mümtehine

16:Müslüman Kadının Davası TEVHİD

17:Kur'an'da İnsan Tipleri

Kocaelide  2006 da Zamanın Zeynebi Derneğini kurdu

Hali hazırda Zamanın Zeynebi Derneğinin kurucu başkanlığını yapan Sabiha Ateş Alpat hayatını , Yaklaşık On yıl  Haftada bir gün yerel bir radyo da Kur'an ve Hayat,Zamanın Zeynebi Olmak programlarını  yapıp sundu. Hoca Hanım, aylık çıkarılan  Misak dergisinde yazılar yazmaktadır. Bununla beraber çeşitli illerde verdiği konferans ve seminerlerle çalışmalarını sürüdürmektedir.

Yorum Yap

  • Musluman 22-07-2019 22:55

    Selamünaleyküm. Sabiha Hanım; İnternette size ait olarak dolaşan bir yazınız/konuşma metniniz var. Bu metinde geçen 'siyah kadının oğlu' sözün sahibi olarak Ömer radiyallahu anh ismi geçiyor. Oysa bu söz Ömer radiyallahu anh'a ait DEĞİLdir. Buhari-Edep bahsinden bakabilirsiniz. (Konuşma metninizi okuduğum bir bağlantı: www.medeniyetvakfi.org/vakif/2012-09-21-07-37-22/birimlerimiz/hanimlar-birimi/islami-davette-kadinin-rolu-konferansi-gerceklestirildi-2) Düzeltilmesi için bilginize. Nacizane: yüzünüzü örtmenizi/peçe kullanmanızı ve fotoğraf çektirmemenizi tavsiye ederim. Sesinizi de avret bilip namahremden koruyunuz, radyo programlarınız için fitne söz konusu olmuyor mu düşünelim; zaruri görüyorsak ehliyle istişare edelim. Yaptığınız yolculuklarınızda da (yurtiçi-yurtdışı) yanınızda mahreminizle gittiğinizi, harem-selamlık hassasiyetinizi koruduğunuzu hüsnü zan ediyorum. Bu şekilde daha temiz ve bereketli yolunuza devam etmiş olursunuz. İnşaallah. Selamünaleyküm.