Taksim Meydanı Kur'an İçin Gürledi

Amerikalıların Afganistan'da Kur'an-ı Kerim'i ateşe vermeleri üzerine, İstanbullular Taksim'deki yürüyüşle gürledi

Çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından teşkil edilen “Kur’an’a Saygı Platformu” tarafından organize edilen protesto yürüyüşüne iki binin üzerinde Müslüman katıldı.
Saat 21:00’de başlayan yürüyüş Galatasaray lisesine kadar sürdü.

Yürüyüş boyunca  “Kur’an’a uzanan eller kırılsın” “Amerikan üsleri kapatılsın” “Katil Amerika Hesap Verecek” “İslam Ümmeti Kabul Etmez Zilleti” “Emperyalizm Yenilecek İslami Direniş Kazanacak” “Yaşasın İslami Direnişimiz” “Dinimiz İslam, Rehberimiz Kur’an” “Kahrolsun Amerika” “Kahrolsun İsrail” sloganlarını atan Müslümanlar ellerinde Kur’an-ı Kerim, meşaleler, Türkçe İngilizce yazılı dövizler taşıdı.

Uluslararası ve yerel televizyonların yoğun ilgi gösterdiği protesto eylemine Taksim'de bulunan diğer ülke müslümanlarından da destek verildi.

Galatasaray lisei önünde Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından platform adına okunan basın bildirisinden sonra Amerika ve NATO bayrakları ateşe verildi.

 

BASIN AÇIKLAMASI METNİ

KUR’AN’IMIZI YAKAN AMERİKA ÜMMETİMİZİN ÖFKE ATEŞİNDE YANACAKTIR

Haçlı Amerikan emperyalizminin İslam dünyasındaki azgınca saldırı ve komploları durmaksızın devam ederken, ellerinden yüz binlerce müslümanın kanı damlayan büyük şeytan Amerika, şimdi de İslam Ümmeti’nin en yüce değeri olan Kur’an-ı Kerim’i ateşe verme küstahlığını gösterdi.

ABD önderlikli NATO işgal güçleri, Afganistan’da, kadın, yaşlı, çocuk ayırt etmeksizin masum ve savunmasız Müslüman kardeşlerimizi vahşice katlederken, sözüm ona “terörle mücadele” adı altında, aynı saldırıları Pakistan, Somali ve Yemen’de de sürdürerek en barbar terörizmi bizzat kendisi ortaya koymaktadır. Aynı Amerika’nın 7 yıllık işgal boyunca Irak’ta bir milyondan fazla kardeşimizi nasıl katlettiğine, Ebu Gureyb’lerle, Guantanamo’larla, gizli CIA sorgulama merkezleriyle nasıl insanlık dışı bir devlet terörü sergilediğine bütün dünya tanık oldu.

Ellerinden damlayan masum Müslüman kanları henüz kurumayan, aynı kanlı elleriyle bu kez Afganistan’daki Bagram hava üssünde en büyük kutsalımız olan Kur’an’ımızı ateşe veren ve İslam dünyasına yönelik yeni saldırı ve savaş tehditleri savuran büyük Şeytan Amerika, acaba bu cesaret ve cüreti kendinde nasıl buluyor?

Amerikan emperyalizmi, bir taraftan İslam dünyasında ve ülkemizde, ılımlı İslam projelerini uygularken, diğer taraftan da Müslümanların direniş ve cihad ruhunu öldürerek, Müslümanları emperyalist projeler karşısında uysal ve tepkisiz bir hale dönüştürmektedir. Ancak ne yazık ki İslam dünyasında hala daha Amerikan emperyalizmi ile işbirliğini savunan, ondan özgürlük, adalet ve demokrasi bekleyen Müslümanlar da olabiliyor.

Filistin işgalcisi siyonist İsrail rejiminin korunması ve kollanması amacıyla NATO füze kalkanları ülkemizde kurulurken, Müslümanlar sessizlik ve tepkisizlik girdabına düşebiliyor, Afganistan’da Kur’an’ımızı ateşe veren Amerikalılar ülkemizde de, şeytanca planlarını uygulamaya devam ediyor.

Bunun içindir ki, “Kur’an’a Saygı Platormu” adı altında burada toplanan bizler, yeryüzünün tüm Müslümanları ve insanlık onurunun yanında olan özgür vicdanlarıyla birlikte, bu emperyalist haçlı saldırganlığına ve komplolara karşı en yüksek sesle “zillet bizden uzaktır” diye haykırıyor ve dinimize, mukaddesatımıza karşı yapılan bu küstahça saldırıyı en derin öfkemizle telin ediyoruz. Zira, Kur’an’ımızın yakıldığı, onurumuzun ve izzetimizin çiğnendiği bir zamanda, bu küstahlıklara sessiz ve tepkisiz kalmak her şeyden önce Rabbimiz Allah, önderimiz Hz. Resulüllah ve rehberimiz Kur’an katında hesabı verilemeyecek büyük bir suçtur.

Hak ile batıl arasında süre gelen ezeli mücadele, zahiren süper güç olan Friavun ve Nemrud’ların nasıl yıkılıp gittiğini bize öğretti. Aynı şekilde Sovyet Rusya adlı diktatörlüğün çöküp gittiğini yakın zamanda gördüğümüz gibi, kuşkusuz ki aynı şekilde, sömürü ve işgalleri, katliam ve soykırımları ile tarihin en büyük zorbası emperyalist Amerika’nın ve Filistin işgalcisi katil siyonist rejimin de tarihin çöplüğüne atılacağı günleri göreceğiz. Mustazafların yeryüzüne önder olacağını vaad eden Rabbimiz, ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmeye çalışan zamanın bu firavunlarını pek yakıda hüsrana uğratacaktır.

Bütün dünya bilsin ki, Büyük Şeytan Amerika ve NATO, tüm saldırı, katliam ve tecavüzlerinin hesabını vereceği gibi, Kur’an’ımızı yakma küstahlığının da bedelini ağır bir şekilde ödeyecektir.  Bizler Kur’an’ımızı emperyalist şeytanların elinde yalnız ve sahipsiz bırakacak kadar alçalmayız; damarlarımızdaki her bir damla kan, tenlerimizdeki can Kur’an için feda olmaya hazırdır.

Biz Türkiyeli Müslümanlar olarak bu sorumlulukla en yüksek sesle feryadımızı yükseltirken bir kez daha vurguluyoruz ki, 1.5 milyarı aşkın müslümanın en büyük kutsalı Kur’an-ı Kerim, en büyük düşmanı ise Amerikan emperyalizmidir. Bugün burada ellerimizde kaldırdığımız Kur’an-ı Kerim bize tek bir ümmet olmamızı, hep birlikte Allah’ın ipine sarılmamızı, kavim, mezhep, hizip ayrımına gitmeksizin tek bir yumruk olmamızı emrediyor. Bizler doğudan batıya bütün ümmet olarak omuza omuza verdiğimizde emperyalizm ve siyonizmin İslam dünyasındaki sultalarına, işgal ve katliamlarına son vermiş olacağız.

Bu şuur ve sorumlulukla, buradan Kur’an’ımıza karşı sergilenen alçakça saldırıyı telin ederken, Kur’an’ın yakılması karşısında öfke yanardağı misali Amerikan emperyalizminin üzerine yürüyen ve kurşun yağmuru altında al kanlara boyanan Afganlı kardeşlerimizi selamlıyor, Rabbimizden bizleri hidayet ve kurtuluş kitabı Kur’an-ı Kerim’e hakkıyla sahip çıkan ve bu yolda yürüyenlerden kılmasını niyaz ediyoruz.

KUR’AN’A SAYGI PLATFORMU

Yorum Yap

  • Henüz Yorum Yok !